VESTIkosovoOsmani zakazala konsultuje o terminu izbora za gradonačelnike na severu

Osmani zakazala konsultuje o terminu izbora za gradonačelnike na severu

Predsednica Kosova Vjosa Osmani konsultovaće se danas sa predstavnicima političkih stranaka o utvrđivanju datuma izbora za gradonačelnike opština na severu Kosova.

Osmani je sastanak zakazala za 14.00 časova, nakon čega se očekuje da će objaviti datum vanrednih izbora za gradonačelnike Severne Mitrovice, Leposavića, Zubinog Potoka i Zvečana.

Podsetimo, nakon ostavki gradonačelnika tih opština, Osmanijeva je prema Ustavu Kosova dužna da najkasnije u roku od 45 dana zakaže izbore za gradonačelnike. O tome je za Kim govorio i profesor prava na prištinskom univerzitetu Mazlum Baraljiu:

„Izbori za ove opštine trebalo bi da se održe za deset, a najkasnije 45 dana. Predsedništvo bi trebalo da se konsultuje sa Centralnom izbornom komisijom (CIK) da li ta komisija, zavisno od okolnosti i mogućnosti (pripreme) odredi datum koji nije onaj koji zakon propisuje“, rekao je Baraliju.

Preuzimanje i objavljivanje tekstova sa portala gorazdevac.com nije dozvoljeno bez navođenja izvora. Hvala na poštovanju etike novinarske profesije.
IZVOR:Kim
Pec
overcast clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
54 %
1.9kmh
99 %
Sre
22 °
Čet
19 °
Pet
15 °
Sub
17 °
Ned
20 °

Najčitanije

Povezani članci