„Razočarani smo što nije bilo moguće rešiti spor u vezi sa registarskim tablicama. Sada je vreme za odgovornost i pragmatična rešenja. Eskalacija se mora izbeći. KFOR ostaje na oprezu“ – poručio je večeras generalni sekretar NATO-a, Jens Stoltenberg.
Stoltenberg se oglasio nakon, kako je naveo, razgovora sa visokim predstavnikom Evropske unije, Žozepom Borelom.
„Izvestio sam Jensa Stoltenberga o razočaravajućem ishodu današnjeg sastanka na visokom nivou Beograda i Prištine uz posredovanje EU. Eskalacija se mora izbeći. EU i NATO ostaju koordinisani, takođe na terenu. EULEX pažljivo prati“ – naveo je Borel sa druge strane.
Borel je danas zajedno sa Miroslavom Lajčakom učestvovao na sastancima Beograda i Prištine u Briselu gde nije postignut dogovor o pitanju registarskih tablica, odnosno početku naplate novčanih kazni vozačima koji nisu svoja vozila preregistrovala na „RKS“ tablice.




