Rok za zamenu srpskih za kosovske vozačke dozvole ističe sutra, 23. avgusta.
Kako je za Kontakt Plus potvrdio zamenik komandira Kosovske policije za region Sever, Veton Eljšani, rok za zamenu kosovskih vozačkih dozvola je do sutra u 16 časova.
Nakon isteka roka vozači koji budu zatečeni u saobraćaju sa srpskim vozačkim dozvolama, smatraće se da su upravljali vozilom bez dozvole i suočiće se sa novčanim kaznama od 500 do 1500 evra a, kako su ranije najavljivali iz policije, moguća je i konfiskacija vozila.
Kosovska policija naglasila je da više neće biti produženja za zamenu vozačkih dozvola.
Proces zamene srpskih za kosovske vozačke dozvole počeo je 9. maja, a trebalo je da se završi do 9. avgusta.
Međutim, u međuvremenu, Kosovsko ministarstvo unutrašnjih poslova je ovaj rok produžilo do 23. avgusta.
Eljšani je poručio da se vozači koji vozilima, registrovanim na gradove u centralnoj Srbiji, upravljaju ovlašćenjem, za sada, neće kažnjavati i da će se tražiti rešenje i za njih.




