VESTIdruštvoJesen stiže danas u 14.43 sati

Jesen stiže danas u 14.43 sati

Jesen počinje danas u 14 časova i 43 minuta. U tom trenutku će Sunce biti u ravni Zemljinog ekvatora, odnosno prelazi sa severne na južnu nebesku poluloptu, saopštilo je Astronomsko društvo “Ruđer Bošković” iz Beograda.

U isto vreme za stanovnike južne Zemljine polulopte počinje proleće. Na dan početka jeseni Sunce je izlašlo u 06.25 sati, a zalazi u 18.34, što znači da će obdanica trajati 12 sati i devet minuta, a noć 11 sati i 51 minut.

Na dan jesenje ravnodnevice obdanica i noć nisu jednake dužine, jer se Sunce prividno uzdiže iznad horizonta zbog zemljine atmosfere, iako se ono geometrijski gledano nalazi ispod njega”, navodi se u saopštenju. Obdanica i noć će biti iste dužine 25. septembra.

Preuzimanje i objavljivanje tekstova sa portala gorazdevac.com nije dozvoljeno bez navođenja izvora. Hvala na poštovanju etike novinarske profesije.
Pec
few clouds
33.8 ° C
33.8 °
33.8 °
27%
4m/s
19%
Čet
34 °
Pet
35 °
Sub
35 °
Ned
32 °
Pon
33 °

Najčitanije

Povezani članci