VESTIPrva grupa dece sa Kosova na zimovanju na Tari

Prva grupa dece sa Kosova na zimovanju na Tari

Kancelarija za Kosovo i Metohiju Vlade Republike Srbije u saradnji sa Ministarstvom sporta Republike Srbije i Centrom dečjih letovališta i odmarališta organizovala je zimovanje na Tari za 200 dece sa Kosova.

Prvu grupu dece dočekala je pomoćnica direktora Kancelarije za KiM Svetlana Miladinov.

Miladinov je rekla da Kancelarija kontinuirano radi na poboljšanju kvaliteta života svih Srba na Kosovu, posebno kada su najmlađi u pitanju.

Prema njenim rečima, deca su oduševljena divnim ambijentom na Mitrovcu, što će kako su rekli, ulepšati njihov boravak na ovoj prelepoj planini.

„Nadam se da će zimske čarolije na Tari omogućiti da na kraju, kada budu kretali kući, imaju osmeh na licu, što je cilj Kancelarije za KiM“, rekla je Miladinov.

Njihov boravak trajaće do 18. januara dok će druga grupa biti u periodu od 18. do 24. januara. Obe grupe obuhvatiće po 100 dece i to pretežno dece iz kategorije socijalno ugroženih porodic

Trenutno na Tari boravi 25 učenika iz osnovnih škola iz Kline, Vrbovca, Osojana, Istoka, Srbice i Suvog Grlakao i 25 učenika iz Banjske, Zupča, Žerovnice, Leposavića, zatim 25 učenika iz Štrpca i 25 učenika iz škola u Kosovskoj Kamenici i Gnjilanu.

Svaku grupu učenika prati 12 pratilaca za obe grupe i to nastavnici fizičkog vaspitanja.

Deca su smeštena u Centru dečjih letovališta i odmaralištu Mitrovac na Tari.

Preuzimanje i objavljivanje tekstova sa portala gorazdevac.com nije dozvoljeno bez navođenja izvora. Hvala na poštovanju etike novinarske profesije.
Pec
scattered clouds
23.4 ° C
23.4 °
23.4 °
64%
3m/s
37%
Sre
24 °
Čet
20 °
Pet
24 °
Sub
24 °
Ned
25 °

Najčitanije

Povezani članci