VESTIpolitikaSkupština Kosova ponovo bez rezultata

Skupština Kosova ponovo bez rezultata

Danas je, po 51. put, prekinuta konstitutivna sednica Skupštine Kosova, što produbljuje parlamentarnu krizu i ozbiljno ugrožava rok za formiranje vlasti.

Predsedavajući Avni Dehari pozvao je delegacije da predlože članove Komisije za tajno glasanje, uz upozorenje da je rasprava zabranjena.

Međutim, poslanica Demokratske partije Kosova (DPK) Ganimete Musljiju pokušala je da se obrati bez dozvole. Iako joj je isključen mikrofon, prišla je predsedavajućem i došlo je do verbalnog sukoba koji je doveo do prekida sednice.

Ubrzo nakon incidenta, Dehari je prekinuo sednicu i zakazao novi pokušaj za petak, 25. jul u 11 časova.

Preuzimanje i objavljivanje tekstova sa portala gorazdevac.com nije dozvoljeno bez navođenja izvora. Hvala na poštovanju etike novinarske profesije.
Pec
overcast clouds
18.1 ° C
18.1 °
18.1 °
69 %
1.4kmh
85 %
Uto
17 °
Sre
17 °
Čet
18 °
Pet
17 °
Sub
18 °

Najčitanije

Povezani članci