VESTIdruštvoPriština: Počinje kažnjavanje na osnovu snimaka saobraćajnih kamera

Priština: Počinje kažnjavanje na osnovu snimaka saobraćajnih kamera

Direktorat policije u Prištini saopštio je da je počeo da sankcioniše saobraćajne prekršaje uz pomoć sigurnosnih kamera postavljenih na gradskim ulicama.

U saopštenju se navodi da je ovaj sistem funkcionalizovan s ciljem povećanja javne bezbednosti na ulicama prestonice, kao i radi otkrivanja različitih slučajeva.

„Pomoću ovih kamera biće omogućena identifikacija prekršaja u realnom vremenu, kao što su prekoračenje brzine, nepoštovanje semafora, zaustavljanje na nedozvoljenim mestima i drugi prekršaji u skladu sa Zakonom o pravilima drumskog saobraćaja“, navodi se u saopštenju.

Nakon identifikacije, kazne će biti poslate na poštanske adrese prekršilaca.

„Kosovska policija ističe da je upotreba kamera važan korak ka modernizaciji upravljanja saobraćajem, sa ciljem povećanja bezbednosti građana u saobraćaju, te apeluje na sve učesnike u saobraćaju da poštuju saobraćajna pravila, jer je osnovni cilj ovog sistema prevencija, javna bezbednost i zaštita života građana“, zaključuje se.

Preuzimanje i objavljivanje tekstova sa portala gorazdevac.com nije dozvoljeno bez navođenja izvora. Hvala na poštovanju etike novinarske profesije.
IZVOR:Koha/KIM
Pec
clear sky
20.2 ° C
20.2 °
20.2 °
58%
3.5m/s
0%
Sub
31 °
Ned
32 °
Pon
33 °
Uto
33 °
Sre
24 °

Najčitanije

Povezani članci