VESTIdruštvoRektorski kolegijum Univerziteta u Beogradu traži da se obezbedi kontinuitet u radu...

Rektorski kolegijum Univerziteta u Beogradu traži da se obezbedi kontinuitet u radu Univerziteta u Prištini sa privremenim sedištem u Kosovskoj Mitrovici

Rektorski kolegijum Univerziteta u Beogradu saopštio je da je od suštinske važnosti da studenti i nastavnici Univerziteta u Prištini sa privremenim sedištem u Kosovskoj Mitrovici budu transparentno, neposredno i ravnopravno uključeni u procese koji se tiču njihovog pravnog i institucionalnog položaja.

„Odluke koje imaju dalekosežne posledice po univerzitetsku zajednicu moraju se donositi uz aktivno učešće onih na koje se neposredno odnose“, naveo je Rektorski kolegijum UB, povodom nedavnih promena propisa koje, kako su naveli, mogu suštinski uticati na pravni status i uslove rada i studiranja na Univerzitetu u Prištini sa privremenim sedištem u Kosovskoj Mitrovici.

Rektorski kolegijum je pozivao sve nadležne institucije da obezbede jasna, pravno utemeljena i održiva rešenja koja će garantovati kontinuitet studiranja, stabilnost radnih odnosa i nesmetano funkcionisanje akademskog rada.

„Univerzitet u Beogradu ostaje posvećen zaštiti akademskih vrednosti i podršci kolegama i studentima koji se suočavaju sa neizvesnošću u pogledu svog institucionalnog i profesionalnog položaja“, piše u saopštenju.

Preuzimanje i objavljivanje tekstova sa portala gorazdevac.com nije dozvoljeno bez navođenja izvora. Hvala na poštovanju etike novinarske profesije.
IZVOR:Danas
Pec
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
58 %
0.9kmh
81 %
Pet
9 °
Sub
14 °
Ned
16 °
Pon
16 °
Uto
17 °

Najčitanije

Povezani članci