Danas će u 17 časova, povodom Lazareve subote, biti organizovano osvećenje Vrbice i litija, a u nastavku dana i Veliko večernje.
U nedelju, 5. aprila, povodm praznica Cveti, od 8 ujutro biće upriličena Liturgija Svetog Jovana Zlatoustog.
Veliki ponedeljak pada na 6. april, a Velika sreda dva dana kasnije, a za oba dana je od 6 sati zakazano Jutrenje, a u nastavku dana Liturgija preosvećenovih darova.
U utorak, 7. aprila, od 8 časova izjutra, povodom Blagovesti služiće se Liturgija Svetog Jovana Zlatoustog.
Nakon toga počinje Velika sedmica. Na Veliki četvrtak, koji ove godine pada 9. aprila, u 8:00 služiće se Liturgija Svetog Vasilija Velikog, u 13:00 Sveta tajna Jeleosvećenja, a u 18:00 Jutrenje Velikog petka.
Dan kasnije, na Veliki petak, u 7 časova ujutro počeće Carski časovi, Večernje sa iznošenjem Plaštanice počeće u 15 časova, a Jutrenje Velike subote sa Statijama u 18:00.
Na Veliku subotu, 11. aprila, od 9 časova služiće se Liturgija Svetog Vasilija Velikog.
Vaskršnje jutrenje počinje u ponoć Liturgijom Svetog Jovana Zlatoustog, a nastavlja Večernjem (Vtoraja pasha) u nedelju u 18 časova.
Na Svetli, odnosno Vaskršnji ponedeljak organizovaće se jutrenje u 7:00, koje će se osloniti na Liturgiju Svetog Jovana Zlatoustog u 8:00.
Na Svetli (Vaskršnji) utorak 14. aprila planirano je isto bogosluženje, odnosno Jutrenje praćeno Liturgijom Svetog Jovana Zlatoustog.




