VESTIKosovo ide na vanredne izbore 7. juna

Kosovo ide na vanredne izbore 7. juna

Vršilac dužnosti predsednice Kosova Aljbuljena Hadžiu saopštila je da će vanredni parlamentarni izbori biti održani 7. juna.

Kako je navela, odluka je doneta nakon konsultacija sa predstavnicima političkih subjekata i u skladu sa zakonskim i ustavnim rokovima.

„Nakon današnjeg sastanka i razmatranja svih rokova, odlučeno je da građani izađu na izbore 7. juna“, izjavila je Hadžiu.

Do raspisivanja izbora došlo je jer poslanici u predviđenom roku nisu uspeli da izaberu predsednika Kosova, što je dovelo do raspuštanja Skupštine.

Ovo će biti još jedan izborni ciklus u kratkom vremenskom periodu, s obzirom na to da su poslednji parlamentarni izbori održani krajem decembra prošle godine, dok su tokom 2025. godine izbori održani i u februaru.

Preuzimanje i objavljivanje tekstova sa portala gorazdevac.com nije dozvoljeno bez navođenja izvora. Hvala na poštovanju etike novinarske profesije.
Pec
overcast clouds
7.7 ° C
7.7 °
7.7 °
86 %
1.1kmh
100 %
Čet
8 °
Pet
10 °
Sub
13 °
Ned
14 °
Pon
18 °

Najčitanije

Povezani članci