VESTITeras: Kosovo može u EU samo uz sprovođenje reformi

Teras: Kosovo može u EU samo uz sprovođenje reformi

Stalni izvestilac Evropskog parlamenta za Kosovo Riho Teras izjavio je danas u Prištini da je budućnost Kosova u Evropskoj uniji, ali da put ka članstvu podrazumeva sprovođenje neophodnih reformi.

Tokom posete Prištini, Teras se sastao sa vršiocem dužnosti predsednice Aljbuljenom Hadžiu, vršiocem dužnosti ministra spoljnih poslova Gljaukom Konjufcom i predsednikom Demokratske partije Kosova (DPK) Bedrijem Hamzom.

Nakon sastanaka, Teras je na društvenoj mreži „X“ naveo da su razgovarali o političkoj situaciji na Kosovu i procesu proširenja Evropske unije.

„Jutros sam se sastao sa Aljbuljenom Hadžiu, Gljaukom Konjufcom i Bedrijem Hamzom. Razgovarali smo o politici na Kosovu i proširenju Evropske unije. Budućnost Kosova je u EU, ali članstvo zahteva reforme. Radimo na tome“, poručio je Teras.

Hadžiu je nakon sastanka istakla da Kosovo očekuje da Evropska unija otvori put za početak pregovora o članstvu, ocenjujući da je evropska integracija strateški cilj zemlje.

Preuzimanje i objavljivanje tekstova sa portala gorazdevac.com nije dozvoljeno bez navođenja izvora. Hvala na poštovanju etike novinarske profesije.
Pec
overcast clouds
22 ° C
22 °
22 °
67%
3.1m/s
100%
Uto
22 °
Sre
29 °
Čet
25 °
Pet
28 °
Sub
31 °

Najčitanije

Povezani članci