VESTIUlutaš sa admiralom Monšom: Predstavio mu aktivnosti KFOR-a u cilju trajne bezbednosti...

Ulutaš sa admiralom Monšom: Predstavio mu aktivnosti KFOR-a u cilju trajne bezbednosti na Kosovu

Komandant KFOR-a Ozkan Ulutaš sastao se danas sa komandantom Savezničke združene komande u Napulju, admiralom Stjuardom Monšom (Stuart B. Munsch) u kampu „Film City“ u Prištini.

Kako je saopštio KFOR, Ulutaš je Monšu predstavio aktivnosti KFOR-a u cilju trajne bezbednosti na Kosovu, ali i njegovu podršku dijalogu Beograda i Prištine koji se sprovodi uz posredovanje EU.

Nije izneto više detalja.

Najzad, izlistali su dobro poznatu Rezoluciju 1244.

„KFOR nastavlja da sprovodi svoj mandat – zasnovan na Rezoluciji 1244 Saveta bezbednosti UN iz 1999. godine – da doprinosi bezbednom i sigurnom okruženju za sve ljude i zajednice koje žive na Kosovu, kao i slobodi kretanja u svakom trenutku i nepristrasno. KFOR deluje kao treći bezbednosni odgovor, u bliskoj koordinaciji sa Kosovskom policijom i misijom Evropske unije za vladavinu prava (EULEX), koji su prvi i drugi bezbednosni odgovor“.

Poseta je usledila nepunih nedelju dana kasnije nakon posete šefa CIA regionu, Vilijama Bernsa, što je uključivalo i dolazak u Prištinu.

Preuzimanje i objavljivanje tekstova sa portala gorazdevac.com nije dozvoljeno bez navođenja izvora. Hvala na poštovanju etike novinarske profesije.
IZVOR:KoSSev
Pec
broken clouds
8 ° C
8 °
8 °
70 %
2.9kmh
68 %
Pon
17 °
Uto
11 °
Sre
10 °
Čet
9 °
Pet
12 °

Najčitanije

Povezani članci