VESTIMinistarstvo zdravlja raspisalo konkurs za zapošljavanje u zdravstvenim ustanovama na Kosovu

Ministarstvo zdravlja raspisalo konkurs za zapošljavanje u zdravstvenim ustanovama na Kosovu

Ministarstvo zdravlja Republike Srbije objavilo je konkurs za prijem novih radnika u zdravstvenim ustanovama koje na Kosovu funkcionišu u okviru sistema Republike Srbije.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je zapošljavanje 400 Srba sa Kosova u institucijama zdravstvenog sistema, a ovu informaciju ubrzo su potvrdili i ministar zdravlja Zlatibor Lončar i direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković.

Konkursi su raspisani za sledeće ustanove: Kliničko-bolnički centar Kosovska Mitrovica, Zavod za javno zdravlje Kosovska Mitrovica, Kliničko-bolnički centar Priština sa sedištem u Gračanici, Dom zdravlja Gračanica, Dom zdravlja Kosovo Polje, Dom zdravlja Donja Gušterica, Zdravstveni centar Gnjilane, Dom zdravlja Obilić, Dom zdravlja Zvečan, Dom zdravlja Priština u Gračanici, Zdravstveni centar Prizren, Dom zdravlja Zubin Potok i Dom zdravlja Štrpce.

Pored ovih ustanova, na spisku zdravstvenih institucija koje će u narednom periodu zaposliti nove radnike nalazi se i veći broj ustanova sa teritorije centralne Srbije i Vojvodine, saopštilo je Ministarstvo zdravlja.

Preuzimanje i objavljivanje tekstova sa portala gorazdevac.com nije dozvoljeno bez navođenja izvora. Hvala na poštovanju etike novinarske profesije.
Pec
few clouds
18.3 ° C
18.3 °
18.3 °
85%
3.4m/s
18%
Sre
26 °
Čet
28 °
Pet
28 °
Sub
31 °
Ned
25 °

Najčitanije

Povezani članci