VESTIPreminuo Muamer Zukorlić

Preminuo Muamer Zukorlić

Lider stranke Pravda i pomirenje i bivši muftija Muamer Zukorlić preminuo je danas iznenada u Novom Pazaru.

Uzrok smrti prema navodima nekih medija je srčani udar.

Nezvanično, Zukorliću je pozlilo dok je držao predavanje studentima.

Po navodima medija, iako je Hitna pomoć odmah izašla na lice mesta i reanimacija je pokušana, smrt je konstatovana na licu mesta.

Vest o smrti efendije Zukorlića objavio je i novinar Mirnes Kovač.

„Na Ahiret je preselio Muamer ef. Zukorlić. Vest mi je potvrdio muftija Mevlud Dudić koji je u povratku iz Graca prema Novom Pazaru. Molim Svevišnjeg da se smiluje Muamer ef, a njegovoj porodici podari sabur“, napisao je Kovač na Fejsbuku.

Zukorlić je rođen 15. februara 1970. godine u Orlju kraj Tutina.

Dugo vremena je bio vodeći verski autoritet u Sanžaku.

Pre dvije godine bio je i kandidat za reisu-l-ulemu Islamske zajednice BiH, kada je na izborima izgubio od Huseina efendije Kavazovića.

Jedan je od osnivača Bošnjačke akademije nauka i umetnosti.

Poslednjih godina počeo je da se bavi i politikom, a smrt ga je zadesila u vreme dok je bio poslanik u Skupštini Srbije.

Preuzimanje i objavljivanje tekstova sa portala gorazdevac.com nije dozvoljeno bez navođenja izvora. Hvala na poštovanju etike novinarske profesije.
Pec
broken clouds
21.7 ° C
21.7 °
21.7 °
75%
1.4m/s
77%
Pet
19 °
Sub
23 °
Ned
24 °
Pon
24 °
Uto
25 °

Najčitanije

Povezani članci