VESTIdruštvoPotrebna pomoć za lečenje dvanaestogodišnjeg Andrije iz Gračanice

Potrebna pomoć za lečenje dvanaestogodišnjeg Andrije iz Gračanice

Dvanaestogodišnji Adrija Pavić iz Gračanice boluje od Dišenove mišićne distrofije. Potrebna mu je pomoć za lečenje jer njegovi roditelji nisu u mogućnosti da sami izdvoje novac.

Zbog progresivne bolesti Andrija je morao da napusti redovno školovanje. Njegovi roditelji su nezaposleni, žive od socijalne pomoći i dečijeg dodatka, pa je lečenje ovog dečaka dovedeno u pitanje.

Za redovnu terapiju, leka Givanostata, koja se može nabaviti samo u Italiji, a koju Andrija mora da koristi do kraja života potrebno je dosta novca. Kutija ovog leka košta 3.500 evra.

U akciju prikupljanja pomoći za lečenje Andrije Pavića uključile su se pojedine ustanove i organizacije.

Predškolska ustanova “Đurđevak” će u sredu 5. aprila u Gračanici od 10 do 13 časova ispred opštine organizovati Humanitarni Vaskršnji bazar gde će od prodaje ukrasnih predmeta prikupljati novac. Ista ustanova, odeljenja u Lapljem Selu će ovakvu manifestaciju održati 12. aprila.

Toga dana će u Lapljem Selu biti organizovan i stonoteniski turnir a prihod će takođe ići za lečenje malog Andrije.

I Predškolska ustanova “Naša Radost” Kosovo Polje u Ugljaru organizuje Humanitarni Vaskršnji bazar u četvrtak 6. aprila u 10:30 , a samo dan ranije u 13 časova njihovo odeljenje u Batusu će takođe prikupljati novac.

Pomoć za Andriju se može uplatiti i slanjem SMS poruke 116 na broj 3800 u okviru Fondacije Pokreni život.

Takođe se novac može uplatiti i na račune:

Dinarski 160-6000001579536-85
Devizni 160-6000001620488-31
IBAN RS35160600000162048831
SWIFT/BIC DBDBRSBG

Preuzimanje i objavljivanje tekstova sa portala gorazdevac.com nije dozvoljeno bez navođenja izvora. Hvala na poštovanju etike novinarske profesije.
IZVOR:Kim
Pec
broken clouds
12.9 ° C
12.9 °
12.9 °
68 %
3.3kmh
76 %
Sub
17 °
Ned
17 °
Pon
14 °
Uto
11 °
Sre
6 °

Najčitanije

Povezani članci