VESTIVlada Srbije proglasila 2. novembar 2024. danom žalosti

Vlada Srbije proglasila 2. novembar 2024. danom žalosti

Vlada Srbije proglasila je subotu danom žalosti zbog tragedije koja se danas dogodila u Novom Sadu.

Za dan žalosti proglašen je drugi novembar u odluci koju je potpisao premijer Srbije Miloš Vučević.

Podsetimo, danas se na železničkoj stanici srušio deo nadstrešnice, prilikom čega je poginulo najmanje osmoro ljudi a za mnogima se još uvek traga ispod ruševina.

Predsednik Vlade Srbije Miloš Vučević izjavio je danas da je zbog nesreće koja se dogodila na Železničkoj stanici u Novom Sadu danas jedan od najtežih dana u posleratnoj istoriji tog grada i tragedija za celu Srbiju, kao i da će insistirati da se pronađu odgovorni za urušavanje nadstrešnice na ulazu u stanicu.

Kako radio Goraždevac saznaje, veliki broj ljudi se odazvao pozivu Zavoda za transfuziju krvi Vojvodine i čeka u redu kako bi dao krv za povređene u današnjoj nesreći.

Preuzimanje i objavljivanje tekstova sa portala gorazdevac.com nije dozvoljeno bez navođenja izvora. Hvala na poštovanju etike novinarske profesije.
Pec
broken clouds
25.4 ° C
25.4 °
25.4 °
68%
3.4m/s
74%
Sre
25 °
Čet
28 °
Pet
30 °
Sub
30 °
Ned
31 °

Najčitanije

Povezani članci