VESTIVraćena zastava, podignut policijski dron

Vraćena zastava, podignut policijski dron

Srpska nacionalna zastava vraćena je na tvrđavu Zvečan danas u ranim popodnevnim satima. Prethodno su je nepoznati počinioci uklonili, i to nije prvi put. Zastavu je vratila grupa volontera iz Mitrovice i Zvečana. Neposredno nakon postavljanja, podignut je policijski dron, a na lice mesta zatekli smo i komandni kadar regiona Sever. Došli su, kažu da obiđu teren.

Zastava je skinuta najverovatnije noćas ili u ranim jutarnjim satima tako što su odgovarajućim alatom odvrnuti šrafovi sa visokog gvozdenog jarbola koji je utiplovan u stenu. Jarbol je ostao nakrivljen a zastava odneta.

Grupa Mitrovičana i Zvečanaca, mahom mladih su potom, jarbol zašrafili ponovo i postavili novu zastavu.
Neposredno nakon toga, podignut je policijski dron, a na lice mesta su došli zamenik komandira Kosovske policije za region Sever Veton Eljšani i šef operative Petrit Fejza.

„Došao sam da vidim ovo mesto, po prvi put sam ovde“, kazao je potvrđujući ono što nam je i jutris kazao da je upoznat sa novim skidanjem zastave, ali da se oni ne bave ovim slučajem.

„Ako bismo zatekli nekog ovde da radi tako nešto, najverovatnije bismo popričali sa njim i reagovali, da vidimo zbog čega to radi, a postupili bismo prema svojim ovlašćenjima, to zavisi od tužioca“.

Na pitanje da li smatra da diranje nacionalnih simbola, kao što je zastava, bilo srpska, albanska ili neka druga pogoršava mežuetničke odnose, Eljšani nam je kazao da je u interesu policije da se bavi svime što može da zaoštri odnose naroda, i da to „nije dobro da se radi“.

Međutim, dodaje i sledeće: „Sve što se radi sa naređenjem, sa uredbama – da“.

Potvrdio je takoše da se radi o policijskom dronu, koji je podignut da se njime situacija nedgleda dok ne stigne policija.

A jedan od snimaka upravo drona završio je na FB stranici „Jepi Ze“.

„Uživo slika u trenutku kada se uklanja zastava Srbije sa zvečanske tvrđave“.

Na slici su, međutim, Srbi koji su pomogli u vraćanju zastave.

Na pitanje otkud slika policijskog drona na FB medijskoj stranici u Južnoj Mitrovici, i to u realnom vremenu, Eljšani demantuje da se radi o policijskom snimku.

Zastava na Tvrđavi Zvečan je unazad godinu dana skidana više puta, a potom i vraćana. Poslednji put u martu ove godine, kada su nepoznati počinioci pokušali da prerežu jarbol. Tada je policija kazala da slučaj nisu mogli da pokrenu jer im „nije stigla prijava“.

Iako je u prvim mesecima ove godine zastava tada skidana više puta, od marta sve do sada to se više nije događalo.

Inače, ove nedelje vest koja je u javnosti odjeknula je podrška Mitrovčanina Srđana Đorđević (46), koji je upravo ispred ove zastave uputio podršku studentima i đacima koji protestuju širom Srbije. Vest je postala viralna na društvenim mrežama, pokrenuvši lavinu komentara, među kojima je značajni broj negativnih sa govorom mržnje od strane korisnika albanskih profila, ali i podržavalaca politike SNS.

Preuzimanje i objavljivanje tekstova sa portala gorazdevac.com nije dozvoljeno bez navođenja izvora. Hvala na poštovanju etike novinarske profesije.
IZVOR:KoSSev
Pec
clear sky
4.9 ° C
4.9 °
4.9 °
91 %
0.7kmh
1 %
Ned
5 °
Pon
7 °
Uto
7 °
Sre
9 °
Čet
10 °

Najčitanije

Povezani članci