VESTINa Kosovo stigla oklopna vozila iz SAD

Na Kosovo stigla oklopna vozila iz SAD

Vršilac dužnosti premijera Aljbin Kurti saopštio je da su u petak na Kosovo stigla oklopna vozila nabavljena od Sjedinjenih Američkih država za potrebe Kosovskih bezbednosnih snaga.

“Danas sam imao čast da zajedno sa ministrom odbrane Ejupom Maćedoncijem, komandantom Kosovskih bezbednosnih snaga general-potpukovnikom Baškimom Jašarijem, i vojnim atašeom Ambasade Sjedinjenih Američkih Država na Kosovu potpukovnikom Džonatanom Šoom, učestvujem na ceremoniji primopredaje oklopnih vozila nabavljenih u SAD za KBS”, napisao je Kurti na Fejsbuku.

Ocenio je da je ova “izuzetna nabavka” još jednom potvrđuje čvrsto partnerstvo sa Sjedinjenim Američkim Državama, ali i predstavlja važan korak u jačanju odbrambenih kapaciteta Kosova.

“Naša vojska će nastaviti da se razvija rame uz rame sa našim strateškim partnerom – kako u oblasti obuka i školovanja, tako i u razvoju doktrina koje su zasnovane na modelu američke vojske”, zaključio je Kurti.

Preuzimanje i objavljivanje tekstova sa portala gorazdevac.com nije dozvoljeno bez navođenja izvora. Hvala na poštovanju etike novinarske profesije.
IZVOR:Kim
Pec
overcast clouds
14.2 ° C
14.2 °
14.2 °
95%
0.9m/s
100%
Pet
20 °
Sub
21 °
Ned
25 °
Pon
26 °
Uto
23 °

Najčitanije

Povezani članci