VESTIVojnici KFOR-a izveli vežbu evakuacije ranjenika

Vojnici KFOR-a izveli vežbu evakuacije ranjenika

Italijanski vojnici iz Regionalne komande Zapad KFOR-a, uz podršku američke vojne avijacije, sproveli su u kampu Vilađo u Peći vežbu evakuacije ranjenika.

KFOR je saopštio da je obuka realizovana uz podršku helikoptera UH-60 „Black Hawk“ i uključila je simulaciju evakuacije povređenih u realnim uslovima.

Tokom vežbe, vojnici su sprovodili ukrcavanje i iskrcavanje povređenih tokom živih helikopterskih operacija.

“Ovakva obuka jača interoperabilnost i koheziju među jedinicama KFOR-a i unapređuje njihovu operativnu spremnost za reagovanje u vanrednim situacijama”, saopšteno je iz ove misije.

Preuzimanje i objavljivanje tekstova sa portala gorazdevac.com nije dozvoljeno bez navođenja izvora. Hvala na poštovanju etike novinarske profesije.
Pec
overcast clouds
15.7 ° C
15.7 °
15.7 °
65 %
1.1kmh
92 %
Pon
14 °
Uto
10 °
Sre
9 °
Čet
13 °
Pet
13 °

Najčitanije

Povezani članci