16. februar. 2026
1.1 C
Pec
VESTIsaopštenjaUNS: Ministar Lončar da izjavama ne podstiče nasilje nad novinarima i medijima

UNS: Ministar Lončar da izjavama ne podstiče nasilje nad novinarima i medijima

Udruženje novinara Srbije (UNS) protestovalo je povodom izjave ministra zdravlja Zlatibora Lončara, ocenjujući je neprihvatljivom i potencijalno opasnom jer može biti povod za nasilje prema medijima, saopštio je UNS.

Ministar Lončar je govorio o vestima koje su se pojavile u pojedinim medijima o navodno povređenom šesnaestogodišnjaku, optužujući N1, Novu S, Vreme i Danas za širenje lažnih informacija i panike. Najavio je i podnošenje krivičnih prijava.

“Molim sve građane Srbije da znaju da kada neka vest dolazi sa N1, Nove S, Vremena, Danasa da su čista laž – to je vreme pokazalo do sada”,  izjavio je Lončar.

On je dodao da pomenuti mediji “prelaze granicu” i da je reč o “scenariju obojenih revolucija”.

UNS je istakao da niko, pa ni ministar, nema pravo da paušalno optužuje bilo koji medij da plasira isključivo laži. U saopštenju se podseća da nezadovoljstvo radom medija može da se izrazi samo kroz demanti, obraćanje regulatornim telima ili sudu.

“Čitaoci, slušaoci, gledaoci i istorija će pokazati ko je iz medijske i političke sfere na ovim prostorima najviše lagao”, navodi se u saopštenju UNS-a.

Preuzimanje i objavljivanje tekstova sa portala gorazdevac.com nije dozvoljeno bez navođenja izvora. Hvala na poštovanju etike novinarske profesije.
Pec
overcast clouds
0.9 ° C
0.9 °
0.9 °
90 %
0.8kmh
95 %
Pon
7 °
Uto
5 °
Sre
6 °
Čet
6 °
Pet
7 °

Najčitanije

Povezani članci