VESTIhronikaU Zubinom Potoku uhapšene tri osobe zbog nezakonitog lova

U Zubinom Potoku uhapšene tri osobe zbog nezakonitog lova

Kosovska policija saopštila je da su u nedelju, oko 12:30 časova, u selu Kerligata, opština Zubin Potok, službenici Šumarstva Kosova tokom redovnih zadataka primetili vozilo u kojem su se nalazile tri sumnjive osobe: V. H. (1993), F. S. (1997) i V. S. (1990).

“Nakon verbalne rasprave između stranaka, šumarski službenici (žrtve) pojavili su se u policijskoj stanici da daju izjavu, dok su osumnjičeni sprovedeni u policijsku stanicu Zubin Potok, gde su dobrovoljno predali oružje”, navela je Kosovska policija.

Tokom pregleda, policija je zaplenila tri lovačke puške, pištolj, 25 metaka i ručni radio-aparat.

Istraga je pokazala da je lov u tom području zabranjen, jer se radi o zaštićenom području.

Po nalogu tužioca, osumnjičeni su nakon saslušanja pušteni da se brane sa slobode, dok su protiv njih pokrenuti krivični postupci zbog neovlašćenog držanja oružja i protivzakonitog lova.

Kosovska policija apeluje na građane da poštuju propise o lovu i nošenju oružja, ističući da je to važno za očuvanje javne bezbednosti.

Preuzimanje i objavljivanje tekstova sa portala gorazdevac.com nije dozvoljeno bez navođenja izvora. Hvala na poštovanju etike novinarske profesije.
Pec
clear sky
12.8 ° C
12.8 °
12.8 °
78%
2.6m/s
0%
Ned
25 °
Pon
27 °
Uto
23 °
Sre
24 °
Čet
23 °

Najčitanije

Povezani članci