VESTIKomandant KFOR-a sastao se sa ministrom unutrašnjih poslova Kosova

Komandant KFOR-a sastao se sa ministrom unutrašnjih poslova Kosova

Komandant NATO misije KFOR, general-major Özkan Ulutaš, sastao se juče u Prištini sa ministrom unutrašnjih poslova Kosova Dželjalj Svećljom.

„Razgovarali su o bezbednosnoj situaciji na Kosovu i o saradnji između KFOR-a i kosovskih bezbednosnih institucija“, navodi se u saopštenju.

General-major Ulutaš ponovio je da KFOR ostaje posvećen izvršavanju svog mandata u korist svih građana koji žive na Kosovu.

Dželjalj Svećlja se oglasio na Fejsbuku, navodeći da su tokom razgovora razmenili mišljenja o opštoj bezbednosnoj situaciji u zemlji i o važnosti saradnje između kosovskih institucija i KFOR-a.

“Tokom sastanka razgovarali smo o opštoj bezbednosnoj situaciji u zemlji i značaju saradnje između naših institucija i KFOR-a”, naveo je Svećlja.

Svečlja, ministar u tehničkoj vladi, čestitao je generalu Ulutašu početak njegovog drugog mandata na čelu KFOR-a na Kosovu, istakavši punu spremnost Ministarstva unutrašnjih poslova za nastavak bliske i kontinuirane saradnje u cilju očuvanja mira, stabilnosti i bezbednosti.

Komandant Ulutaš je istakao da KFOR nastavlja da sprovodi svoj zadatak, zasnovan na Rezoluciji 1244 Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija iz 1999. godine, doprinosom bezbednom i sigurnom okruženju i slobodi kretanja za sve zajednice.

U saopštenju je navedeno da KFOR blisko sarađuje sa Kosovskom policijom i Misijom Evropske unije za vladavinu prava na Kosovu (EULEX) u okviru njihovih nadležnosti i uloga u oblasti bezbednosti.

Preuzimanje i objavljivanje tekstova sa portala gorazdevac.com nije dozvoljeno bez navođenja izvora. Hvala na poštovanju etike novinarske profesije.
Pec
clear sky
25 ° C
25 °
25 °
66%
1.2m/s
10%
Pon
29 °
Uto
27 °
Sre
27 °
Čet
27 °
Pet
29 °

Najčitanije

Povezani članci