U okviru prve aktivnosti, izručeno je jedno lice nemačkim vlastima. Reč je o nemačkom državljaninu koji je bio predmet međunarodne poternice zbog sumnje da je umešan u organizovano krijumčarenje migranata. Prema navodima policije, osumnjičeni se duže vreme nalazio van domašaja nemačkih pravosudnih organa.
Paralelno sa tim, Kosovska policija je iz Mađarske preuzela državljanina Kosova koji je u toj zemlji pravosnažno osuđen za krivična dela razbojništva i protivpravnog lišenja slobode. Nakon dolaska na Kosovo, on je predat Kosovskoj korektivnoj službi, gde će nastaviti izdržavanje preostalog dela zatvorske kazne, s obzirom na to da je deo kazne već odslužio u Mađarskoj.
Iz policije navode da su oba postupka sprovedena uz striktne bezbednosne protokole, a da je operaciju koordinisao Direktorat za međunarodnu policijsku saradnju u bliskoj saradnji sa domaćim pravosudnim institucijama i međunarodnim partnerima.
Kosovska policija je poručila da će nastaviti intenzivnu saradnju sa stranim bezbednosnim i pravosudnim organima, sa ciljem borbe protiv organizovanog kriminala i efikasnog sprovođenja međunarodnih poternica.




