VESTIZavršeno prebrojavanje glasova

Završeno prebrojavanje glasova

U Centru za prebrojavanje i rezultate završen je proces prebrojavanja svih glasova sa parlamentarnih izbora održanih 9. februara.

Ovaj proces, za koji se očekivalo da će biti završen do 19.00 u sredu, završen je sa dva sata zakašnjenja.

Uzrok ovog kašnjenja bila je kutija koja se nije mogla prebrojati zbog problema u sistemu.

U sredu su prebrojani uslovni glasovi i glasovi osoba sa posebnim potrebama.

Portparol Centralne izborne komisije Valjmir Eljezi rekao je da je prebrojano više od 15.500 listića sa uslovnog glasanja i lica sa posebnim potrebama.

„CIK je u obavezi da sačeka najmanje 48 sati pre nego što objavi konačne rezultate izbora za Skupštinu Kosova. Ovaj član predviđa mogućnost podnošenja pritužbi IPŽP-u, u roku od 48 sati od nastanka navodnog kršenja, u vezi sa administracijom brojanja koje je obavljeno u Centru za brojanje i rezultate. Danas je poslednji dan kada je ovde u CNR-u bila administracija prebrojavanja glasačkih listića, stoga se i ovaj rok računa od danas, 5. marta 2025. godine, u 21:00“, rekao je on.

U odgovoru na zahtev Osnovnog tužilaštva u Mitrovici, Eljezi je rekao da će CIK u četvrtak ponovo prebrojati glasačke listiće političkog subjekta u opštini Vučitrn.

„Više detalja o ovom pitanju može da pruži Državno tužilaštvo. Za vreme dok CIK mora da čeka krajnji rok za podnošenje žalbe IPŽP-u, biće izvršeno traženo ponovno brojanje“, rekao je on.

Preuzimanje i objavljivanje tekstova sa portala gorazdevac.com nije dozvoljeno bez navođenja izvora. Hvala na poštovanju etike novinarske profesije.
Pec
broken clouds
25.1 ° C
25.1 °
25.1 °
50%
1.2m/s
77%
Sre
24 °
Čet
25 °
Pet
26 °
Sub
26 °
Ned
28 °

Najčitanije

Povezani članci