VESTIOsmani i američka zvaničnica o jačanju saradnje i bezbednosti

Osmani i američka zvaničnica o jačanju saradnje i bezbednosti

Predsednica Kosova Vjosa Osmani razgovarala je u Prištini sa otpravnicom poslova Sjedinjenih Američkih Država Anu Prattipati o bilateralnim odnosima, regionalnoj stabilnosti i aktuelnim političkim temama.

Kako je saopšteno iz kabineta predsednice, sastanak je obuhvatio osvrt na nedavnu posetu Osmani Sjedinjenim Državama i susrete sa predstavnicima američke administracije. Posebna pažnja posvećena je unapređenju strateške saradnje u oblastima bezbednosti, diplomatije, ekonomskog razvoja i odbrane.

Osmani je, između ostalog, zahvalila na podršci Vašingtona i istakla značaj kontinuiranog partnerstva sa SAD. Osvrnula se i na razgovore sa američkim zvaničnicima, uključujući državnog sekretara Marco Rubio, naglasivši da su odnosi sa SAD ključni za političku i bezbednosnu stabilnost regiona.

Na sastanku je bilo reči i o ulozi međunarodnih snaga u okviru NATO, pri čemu je ponovljeno da evroatlantske integracije ostaju strateški prioritet Kosova.

Sagovornice su razmenile mišljenja i o unutrašnjim političkim procesima, uključujući institucionalnu konsolidaciju i primenu ustavnih procedura, kao i o bezbednosnoj situaciji na severu Kosova. Predsednica je ocenila da su, prema podacima nadležnih institucija, zabeleženi pomaci u oblasti vladavine prava i sigurnosti građana.

Preuzimanje i objavljivanje tekstova sa portala gorazdevac.com nije dozvoljeno bez navođenja izvora. Hvala na poštovanju etike novinarske profesije.
Pec
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
52 %
3.6kmh
100 %
Pet
12 °
Sub
13 °
Ned
14 °
Pon
17 °
Uto
19 °

Najčitanije

Povezani članci