VESTIUNS i UNS na Kosovu: Suspenzija rada televizije Klan Kosova akt cenzure

UNS i UNS na Kosovu: Suspenzija rada televizije Klan Kosova akt cenzure

Udruženje novinara Srbije (UNS) sa svojim ogrankom na Кosovu zabrinuto je zbog suspezije sertifikata o radu televizije Кlan Кosova i traži da ovaj postupak bude obustavljen do konačne odluke suda. 

UNS ističe da je Ministarstvo industrije, preduzetništva i trgovine Кosova juče pokrenulo krivičnu prijavu u Odeljenju za teška krivična dela Policije Кosova protiv Trgovinskog preduzeća „КLAN КOSOVA“ DOO, protiv odgovornih službenika u Agenciji za privredne registre kao i odgovornih lica privrednog društva, „zbog sumnje na zloupotrebu službenih dužnosti, kao i zloupotrebu privrednih ovlašćenja“.

Udruženje novinara Srbije sa svojim ogrankom na Кosovu smatra da mediji ne smeju da snose posledice zbog parničnih ili krivičnih postupaka koji se vode između izdavača medija i trećih lica. U protivnom bio bi to akt cenzure, ugrožavanje slobode i medijskog pluralizma, posebno medija koji svojim radom ne narušavaju profesionalne standarde.

Preuzimanje i objavljivanje tekstova sa portala gorazdevac.com nije dozvoljeno bez navođenja izvora. Hvala na poštovanju etike novinarske profesije.
IZVOR:Kim
Pec
broken clouds
8.8 ° C
8.8 °
8.8 °
64 %
2.2kmh
83 %
Sre
23 °
Čet
19 °
Pet
15 °
Sub
17 °
Ned
20 °

Najčitanije

Povezani članci