VESTIpolitikaU ponedeljak zajednička sednica vlada Kosova i S. Makedonije

U ponedeljak zajednička sednica vlada Kosova i S. Makedonije

Vlada Kosova održala je danas elektronski sastanak na kome je saopšteno da su odobrene dve inicijative sa Severnom Makedonijom. Objavljen je i dnevni red sastanka vlada Kosova i Severne Makedonije koji će biti održan u ponedeljak u Prištini.

Najavljen je sastanak kosovskog premijera Aljbina Kurtija i premijera Severne Makedonije Hristijana Mickoskog.

Tog dana biće održani i bilateralni sastanci ministara u vladi.

U 13.30 časova očekuje se početak ceremonije potpisivanja bilateralnih sporazuma, a nakon toga će uslediti zajednička konferencija dva premijera.

Vlada je saopštila da je odobrila inicijativu za povezivanje protokola dve vlade za zajedničke granične prelaze Hani i Elezi – Blace i Globoćica – Jahnica.

Odobren je i memorandum o razumevanju između ministarstava energetike, rudarstva i mineralnih resursa, u skladu sa njihovim politikama i strategijama.

Preuzimanje i objavljivanje tekstova sa portala gorazdevac.com nije dozvoljeno bez navođenja izvora. Hvala na poštovanju etike novinarske profesije.
Pec
overcast clouds
11.4 ° C
11.4 °
11.4 °
91%
0.8m/s
100%
Sub
18 °
Ned
19 °
Pon
22 °
Uto
21 °
Sre
14 °

Najčitanije

Povezani članci