„Na poslednjem konkursu za prijem u policiju Srbije, među 43 nova policajca u Preševu i Bujanovcu nema nijednog Albanca. Isto važi i za Medveđu, gde je primljeno 22 policajca – svi bez ijednog Albanca“, naveo je Svečlja.
Dodao je da 10% zaposlenih u kosovskoj policiji dolazi iz redova nevećinskih zajednica, od kojih više od polovine čine pripadnici srpske zajednice.
„To dokazuje naš pristup integraciji i saradnji sa građanima srpske zajednice koji žive na Kosovu, dok Srbija sve više otkriva svoj diskriminatorski pristup prema Albancima Preševske doline, koji se u suštini svodi na njihovo etničko čišćenje“, istakao je Svečlja.
On je dalje ocenio da se ovakva politika Srbije može okarakterisati kao oblik etničkog čišćenja, pozvavši međunarodnu zajednicu da reaguje.
„Ovo etničko čišćenje koje Srbija sprovodi u svakom obliku protiv Albanaca koji žive u Preševskoj dolini, time kršeći svako njihovo osnovno pravo, mora biti kažnjeno i odmah zaustavljeno od strane međunarodne zajednice“, napisao je Svečlja na Fejsbuku.




