Zatvorenik D.R., koji je pobegao iz zatvora, bio je osuđen na 14 godina i 6 meseci zatvora. Do kraja kazne ostalo mu je još tri godine i sedam meseci. Kako navodi Korektivna služba, on je bio kategorizovan kao zatvorenik sa naprednim statusom i bio je među zatvorenicima koji su mogli ostvariti pravo na uslovno puštanje na slobodu.
U trenutku bekstva nalazio se u radioničkom prostoru ustanove, gde je angažovan na radu.
„Odmah nakon konstatovanja njegovog izostanka, aktivirane su sve unutrašnje operativne procedure i obaveštene su nadležne bezbednosne institucije“, navodi se u saopštenju.
Kosovska korektivna služba je istakla da je započela internu istragu kako bi utvrdila okolnosti ovog slučaja i najavila da će preduzeti „sve potrebne mere“ u skladu sa važećim zakonodavstvom.
Do završetka istrage, direktor Pritvorskog centra u Mitrovici, jedan viši nadzornik i dvojica korektivnih službenika ostaju suspendovani.
Inače, na Severu je u toku potraga Kosovske policije za odbeglim D.R., te su pojačane i patrole. Zamenik komandira Regiona Sever Veton Eljšani, kazao je za KoSSev da se ovo lice aktivno traži, te poručio građanima da nema mesta panici.

