VESTIKancelarija za KiM osudila skrnavljenje spomen obeležja u Goraždevcu

Kancelarija za KiM osudila skrnavljenje spomen obeležja u Goraždevcu

Kancelarija za Kosovo i Metohiju najoštrije je osudila skrnavljenje spomen-obilježja u Goraždevcu, posvećenog meštanima stradalim u NATO agresiji i deci ubijenoj u terorističkom napadu na Bistrici 2003. godine.

Dve neidentifikovane osobe su sinoć ušle u ograđeni prostor oko spomenika i skinule srpsku zastavu, što se ocenjuje kao još jedan pokušaj zastrašivanja Srba u ovoj metohijskoj enklavi, saopšteno je.

„Politička agenda režima Aljbina Kurtija podstiče ekstremiste na antisrpsko delovanje, što dodatno pogoršava položaj Srba koji decenijama žive južno od Ibra u veoma teškim uslovima“, navodi se u saopštenju.

Kancelarija za Kosovo i Metohiju podseća da su pre nešto više od mesec dana zabeleženi slični incidenti u Gračanici, što ukazuje da nije reč o izolovanim slučajevima, već o organizovanoj kampanji zastrašivanja, politički podstaknutoj.

„Zahtevamo da, u atmosferi u kojoj Kurtijeva policija tokom Božića na Kosovu i Metohiji pokazuje silu oduzimajući srpske zastave, međunarodna zajednica konačno preduzme mere kako bi pronašla odgovorne za ovu sramnu i kukavičku provokaciju u Goraždevcu. Ponovo skrećemo pažnju međunarodnoj zajednici da su Srbi na Kosovu i Metohiji najugroženiji kolektiv u Evropi i da su etnički motivisani incidenti protiv njih poprimili razmere epidemije“, zaključeno je u saopštenju.

Preuzimanje i objavljivanje tekstova sa portala gorazdevac.com nije dozvoljeno bez navođenja izvora. Hvala na poštovanju etike novinarske profesije.
Pec
clear sky
17.7 ° C
17.7 °
17.7 °
75%
2.8m/s
2%
Pon
28 °
Uto
27 °
Sre
26 °
Čet
28 °
Pet
27 °

Najčitanije

Povezani članci