VESTITestiranja na Ibarskom mostu obavila firma angažovana od strane EU

Testiranja na Ibarskom mostu obavila firma angažovana od strane EU

Na Ibarskom mostu u Mitrovici sprovedena su testiranja, ali prelazna Vlada nije bila informisana ko ih sprovodi.

Dva dana kasnije saopšteno je da je tehnička testiranja na mostu obavilo osoblje privatne kompanije angažovane od strane Evropske unije, piše Koha.

„Osoblje angažovano na tehničkim testiranjima sprovedenim na mostu u Mitrovici pripada privatnoj kompaniji koju je angažovala Evropska unija“, naveo je KFOR.

U testiranjima u utorak učestvovao je veći broj radnika, teški kamioni i različita oprema.

Zamenik ministra infrastrukture u tehničkoj Vladi, Hisen Durmiši, izjavio je da je ministarstvo testiranja sprovelo prošle godine, te da za testiranja od 24. juna dodaje:

„Mi ne sprovodimo nikakva testiranja i nismo informisani ko ih sprovodi na mostu“.

Prošle godine u avgustu, Kosovsko ministarstvo infrastrukture sprovelo je testiranje mosta na Ibru.

Događaj je pratio veliki broj medija, uz prisustvo pripadnika KFOR-a

Preuzimanje i objavljivanje tekstova sa portala gorazdevac.com nije dozvoljeno bez navođenja izvora. Hvala na poštovanju etike novinarske profesije.
Pec
overcast clouds
15.2 ° C
15.2 °
15.2 °
90%
0.7m/s
100%
Sub
18 °
Ned
20 °
Pon
22 °
Uto
22 °
Sre
15 °

Najčitanije

Povezani članci