Tradicionalno uz blagoslove i polivanje crnim vinom u obliku krsta, grupa muškaraca iz Goraždevca je i ove godine badnjake u zoru sekla u šumi na Prokletijama podno povratničkog sela Brestovik.
Sa žiteljima Goraždevca su bili i povratnici iz Brestovika.
Badnjaci su zatim donešeni u selo gde će se osvećenje i paljenje obaviti od 17:00 časova u Porti crkve Rođenja Presvete Bogorodice. Nakon osvećenja, kao što tradicija nalaže, biće organizovano kuvanje vina i rakije.

Jedna grupa muškaraca iz našeg sela badnjake je sekla juče, po tradiciji koja je zbog bezbedonosnih razloga ostala posle rata.
Liturgija će za Božić biti služena u gradskoj crkvi Usekovanja glave svetog Jovana Krstitelja u Peći.




