Ona će na ovoj funkciji zameniti dosadašnjeg direktora Mihaela Rajfenštojla.
O ovome je na svom X nalogu izvestila upravo Kauter.
U kratkom saopšetenju zahvalila se na prilici da nastavi i, kako kaže, nadogradi odličan rad svog prethodnika.
„Zdravo, ja sam Natali Kauter, nova direktorka za Zapadni Balkan u nemačkom Ministarstvu spoljnih poslova. Zahvalna sam na prilici da nastavim i nadogradim odličan rad svog prethodnika, ambasadora Michael Reiffenstuel.“




