U saopštenju se navodi da je povezivanje mehanizma uzajamne pravne pomoći sa ovim slučajevima „neistinito i zlonamerno“, te da ima za cilj izazivanje uznemirenosti među građanima i narušavanje poverenja u institucije Republike Srbije.
„Građani nemaju nikakav razlog za brigu jer institucije Republike Srbije nisu, niti će učestvovati u dostavi pisama koja su plod fabrikovanih navoda i montiranih politički motivisanih procesa“, poručili su iz Ministarstva pravde.
Kako se dodaje u saopštenju, „grubo kršenje prava od strane ekstremista iz privremenih institucija u Prištini samo vodi destabilizaciji regiona, progonu Srba i daljem kršenju osnovnih ljudskih prava Srba“.
Ministarstvo je naglasilo da „građani treba da znaju da nisu u obavezi da se prema ovakvim pismima odnose kao prema validnim aktima i da se u svakom trenutku mogu obratiti nadležnim državnim organima za dodatne informacije i dodatna uputstva“.
„Nadležni državni organi će postupati po ovim i drugim prijavama građana i utvrditi sve okolnosti koje su dovele do uznemiravanja javnosti i pogođenih pojedinaca“, zaključuje se u saopštenju.




